New Millennium Concepts Ltd. Big Berkey - 2 filtrační vložky

Kód: B-BK4X2-BB-AT24
10 990 Kč 9 083 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.4.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Menším a středně velkým rodinám poslouží v domácnosti všestranný systém vodních filtrů Big Berkey®. Filtry nejsou závislé na připojení k elektřině a vodovodu a jsou díky tomu plně využitelné také při cestování i aktivitách v přírodě. A to dokonce i v naléhavých případech ohrožení či nouze, kdy si potřebujete opatřit vodu z nekontrolovaných zdrojů.  

Přenosné vodní filtry Big Berkey® jsou ideální pro každodenní používání v domácnosti, pro zásobování pitnou vodou v rekreačních objektech (chaty a chalupy) i pro aktivity v přírodě. Naprosto nepostradatelné jsou v prostředí, kde není k dispozici upravená voda, tlaková voda ani elektřina. Tento výkonný systém vyčistí jak upravenou tak neupravenou vodu i z takových zdrojů, jako jsou jezera, potoky a rybníky, případně vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody.  

Systém vodních filtrů Big Berkey® odstraňuje patogenní bakterie, viry, cysty a parazity, a rovněž zbavuje vodu škodlivých chemických látek, jako jsou pesticidy, herbicidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 a trihalometany.  

Vodní filtry Berkey jsou tak výkonné, že dokáží odstranit z vody i červené potravinářské barvivo, přičemž zachovávají zdraví prospěšné minerály potřebné pro vaše tělo. Žádný jiný systém nedosahuje takové účinnosti.  Filtrací se rovněž eliminuje obsah rzi, bahna a sedimentů, voda je zbavena nepříjemné chuti a zápachu, stejně jako zdraví škodlivých těžkých kovů jako je olovo a rtuť.   

 

Lze odstranit dusičnany z pitné vody?

Úspěšně lze odstranit dusičnany z vody procesy jako průtok přes filtr s iontoměničovou náplní (anexem), destilací nebo reversní osmózou. Ohřev ani převaření vody dusičnany neodstraní. Právě naopak, jejich koncentrace může dokonce lehce vzrůst v důsledku odpaření části vody. Dusičnany nelze odstranit ani pomocí žádných mechanických filtrů (tedy ani filtrační systémy Berkey) nebo chemickou desinfekcí jako je např. chlorování.


Vodní filtry Big Berkey® jsou zhotoveny z vysoce leštěné nerezové oceli pro potravinářské účely*. Součástí jsou dvě filtrační vložky Black Berkey®, které využívají nejnovějších technologických postupů pro čištění vody. Objem vody v tomto systému je 8,5 litrů, výška komory je 49 cm a průměr 21,6 cm. Horní komora je při dopravě umístěna uvnitř dolní komory (výška 33 cm).  

(* Jedná se o třídu oceli AISI 304 (1.4301), která se používá v potravinářském průmyslu, v mlékárenství, pivovarnictví a vinařství, v chemickém průmyslu, ve zdravotnictví a kosmetice a v dalších oblastech. Základním typem je chrom-niklová austenitická ocel se složením, které vyhovuje normě pro použití výrobků pro potraviny a pitnou vodu. Ocel je odolná proti korozi, vodě, vodní páře a vlhkosti vzduchu a odolává povětrnostním vlivům.)

Pokud Big Berkey obsahuje dvě filtrační vložky Black Berkey®, přefiltruje asi 3,5 litrů vody za hodinu.* Tento systém lze rozšířit o další dvě filtrační vložky, takže výsledný přefiltrovaný objem vody je asi 7 litrů za hodinu.* 

(* Tyto hodnoty přefiltrovaného objemu vody jsou uvedeny z praxe, která se může podstatně lišit od laboratorních testů. Výpočet průtoku dle laboratorních testů vychází z plné horní komory - při použití dvou filtračních vložek je objem přefiltrované vody asi 13,25 litrů za hodinu, při 4 filtračních vložkách asi 26,5 litrů za hodinu.)

 
Součástí filtračního zařízení Big Berkey jsou 2ks filtračních vložek Black Berkey.

 * Veškeré případné placené testy a rozbory vody v souvislosti s filtračními systémy Berkey provedené ze strany kupujícího si bez výjimky kupující objednává a hradí na vlastní účet. Kupujícímu nevzniká nárok na úhradu nákladů za tyto provedené testy a rozbory a to ani v případě, kdy kupující platně odstoupí od kupní smlouvy a bude mu vrácena plná výše kupní ceny.   

 

Výhody filtračních vložek Black Berkey™

Dlouhá životnost
Filtrační vložky Black Berkey™ lze jednoduše čistit. Každá filtrační vložka přefiltruje více než 11 350 litrů vody (u dvou vložek je to více než 22 700 litrů) a tím vám poskytne řadu let čistou a zdravotně nezávadnou vodu. Sníží-li se průtok filtrované vody, stačí pod tekoucí vodou pomocí hrubé části houbičky na nádobí filtrační vložky Black Berkey™ očistit, znovu je nainstalovat a váš systém bude opět připraven filtrovat vodu. Není nutné kupovat drahé filtry na jedno použití!

Testování účinnosti
Filtrační vložky Black Berkey™ jsou tak účinné, že dokáží z vody odstranit i červené potravinářské barvivo. Díky tomu máte možnost pravidelně testovat funkčnost vašeho systému. Doporučujeme tento test s červeným potravinářským barvivem provést hned po prvním sestavení filtračního systému a poté provádět testování každé tři až šest měsíců a také v případě, že zařízení nebylo nějakou dobu používáno nebo předtím, než je odvezete s sebou na cesty či do zahraničí, abyste měli jistotu, že správně funguje.
Filtrační systém Black Berkey™ byl testován státními laboratořemi s akreditací EPA a výsledky předčily normy NSF/ANSI 53.

 

Obsah balení:

 • nerezový filtr Big Berkey
 • 2 ks filtrační vložky Black Berkey
 • víko
 • kohoutek


Snadné a rychle sestavení filtračního systému Berkey:

 1. Před započetím si pečlivě umyjte ruce, aby součásti filtrace zůstaly čisté. Zkontrolujte obsah balení. 
 2. Vložte zespodu víka šroubek a shora přišroubujte úchyt. 
 3. Vybalte kohoutek, nasuňte na jeho závit těsnění (plochou stranou k výpusti), zasuňte závit zvenku do otvoru na boku spodní nádoby a pootočte jím vlevo do polohy “9 hodin”.  
 4. Navlečte těsnění na závit kohoutku uvnitř nádoby, našroubujte na závit matici a rukou dotáhněte. Přidržte matici uvnitř a druhou rukou pootočte kohoutem doprava do pozice “12 hodin”.
 5. Pokud jste neobjednali plný počet filtrů, utěsněte nadbytečné otvory ve dně horní nádoby bílými nebo černými zátkami. Bílé zátky vložte tak, aby jedno těsnění přiléhalo ke dnu nádoby shora a druhé zdola a utáhněte. Černé zátky jednoduše zasuňte do otvorů. 
 6. Připravte filtrační vložky Berkey k použití. Detailní instrukce k “primování” vložek viz návod.
 7. Na závit primované filtrační vložky nasuňte těsnění a vložte závit do otvoru ve dně horní nádoby. Na závit našroubujte křídlovou matku a rukou utáhněte. (Nepoužívejte nářadí k dotažení, aby se nestrhly závity.)
 8. Na závěr posaďte horní nádobu na spodní, naplňte horní nádobu vodou a uzavřete ji víkem. Filtrace běží. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtrační konvice a láhve
Objem vody: 8,5 l
Počet vložek: 2 filtrační vložky
Průměr: 21,6 cm
Materiál: nerezová ocel pro potravinářské účely
Výška komory: 49 cm
Záruka: 5/2 filtrační zařízení/vložky
Přefiltrovaný objem: 3,5 litrů za hodinu (dle praxe)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: