Záložní zdroj MHPower MPU-1600-12, UPS, 1600W
Kód: 2091470149
Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
ZDARMAZDARMA
mpu1600 s
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Detailní informace
Detailní popis produktu
Kód: 2091470149
P/N: MPU-1600-12
EAN: 8594199730067
Záruka: 24 měsíců (pro fyzické osoby nepodnikající)
UPS MHPower MPU-1600 je ideální jako záložní zdroj k oběhovému čerpadlu, jako záložní zdroj ke kotli nebo jako záložní zdroj ke krbovým kamnům. Díky čisté výstupní sinusové křivce a robustnímu toroidnímu transformátoru je však vhodný i pro zálohování mnoha dalších zařízení jako jsou například domácí spotřebiče, elektrické nářadí, nabíječky, kompresory, čerpadla, motory, elektropohony, kancelářská technika, televizní technika, telekomunikace, servery, PC a ostatní zařízení s napájením až do 1600W nepřetržitého provozu. Záložní zdroj je možné využít například i jako UPS do karavanu. Největší předností tohoto zdroje je možnost připojení externí baterie (není součástí zařízení), díky čemuž je schopen napájet připojené spotřebiče po dlouhou dobu v závislosti na zvolené kapacitě baterie viz. tabulka s orientační dobou zálohování. Funkce: Při napájení ze sítě jsou napájeny připojené spotřebiče přímo ze sítě, externí akumulátor je dobíjen, při výpadku sítě zdroj automaticky přepne na měnič napětí, energie je odebírána z akumulátoru, spotřebiče jsou napájeny z měniče. Po obnovení el. energie zdroj automaticky přepne na síť, začne se akumulátor dobíjet. UPOZORNĚNÍ: Uvnitř záložního zdroje se nenachází žádná záložní baterie. K tomuto záložnímu zdroji, aby plnil svou funkci, je nutné dokoupit externí baterii, která není součástí balení. Bez této externí baterie zařízení není schopné provozu. Technické parametry: Maximální jmenovitý výkon: 1600W Napětí baterie 12 V Nabíjecí proud: 20 nebo 40 A (Volitelné) Nabíjecí napětí: 13,6V+/-0,3V Limit pro signalizaci nízkého napětí: 10,9+-0,3V Ochrana při nízkém napětí: 10,2+-0,3V Ochrana při vysokém napětí: 16.5V ±0.5V AC vstupní frekvence: 45 Hz ~ 65 Hz Čas přepnutí na zálohu: 4ms Spotřeba měniče bez zátěže: max. 20W Rozsah výstupního napětí napěťového regulátoru AVR: Z domácí sítě 204 - 240 V, Měnič 230 V (+ - 3%) Frekvence na výstupu UPS napětí 50 Hz (+ - 0,5 Hz) Ochrana proti přetížení (napájení z baterie): V případě přetížení 110% - 130% výkonu dojde do 30 sekund k vypnutí výstupu. Pokud je přetížení větší než 130% dojde k přerušení napájení na výstupu okamžitě. Ochrana proti přetížení (napájení ze sítě): Přístroj varuje před přetížením až do přepálené pojistky. Fyzické charakteristiky: Provozní vlhkost 10% RH ~ 90% RH Provozní teplota 0 ~ 40 ° C Rozměr produktu: 390 mm x 220 mm x 280 mm Rozměry přepravního obalu: 460 mm x 280 mm x 345 mm Hmotnost produktu: 14,6 kg Hmotnost přepravního obalu: 0,9 kg Hmotnost celkem: 15,5 kg Barva: černá Popis produktu: Doporučujeme tento záložní zdroj pro jeho flexibilní použití. Čistý sinusový výstup. Ideální pro dlouhodobé zálohování. Maximální trvalý výkon 1600W Integrovaný nabíječ 20/40 A max Robustní celokovové provedení Kabely pro připojení externího akumulátoru 0,8m Automatické přepnutí při výpadku sítě, automatické dobíjení externího akumulátoru Doporučená kapacita baterie: 80-300Ah (baterie pod 160Ah doporučujeme nabíjet nižším proudem 20A) Podporované baterie: GEL, AGM, klasické zaplavené Nepodporované baterie: Li-on, Li-Pol, LiFePO atd. Kompaktní rozměry POZOR! Záložní zdroj (UPS) funguje pouze tehdy, když je připojen k externí baterii. Neměl by být používán bez připojení baterie. Po připojení akumulátoru, zapojte hlavní napájecí kabel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemněním do sítě. Na zadní straně zdroje připojíte zařízení, které chcete, aby fungovalo při výpadku napájení. Postupujte podle následujícího pořadí: připojte baterii, připojte hlavní napájení a potom připojte spotřebič (zařízení) k záložnímu zdroji (UPS). Pro zapnutí nebo vypnutí AC zátěže (zásuvek pro spotřebič), tak stiskněte a podržte tlačítko napájení (ON / OFF) pod dobu cca 2 sekund. V případě výpadku elektrické energie nebo pokud nejsou její parametry v normálním rozmezí, tak se záložní zdroj (UPS) automaticky přepne na baterii. Přepnutí záložního zdroje na baterii se zobrazí na displeji záložního zdroje (UPS). Zařízení (UPS) oznamuje přepnutí záložního zdroje (UPS) na baterii i zvukovým signálem.